مهاجرت به روش سرمایه گذاری

مهاجرت به روش سرمایه گذاری به کشور کانادا، در مقایسه با سایر کشور‌های جهان با شرایط ساده‌تری امکان‌ پذیر است. این کشور برای اقامت دائم،

برنامه‌های مهاجرتی‌ای را به روش سرمایه گذاری پیشنهاد می‌کند. دولت فدرال کانادا و استان کبک برنامه‌های مهاجرتی جداگانه‌ای ارائه می‌دهند، در واقع این کشور قوانین مهاجرتی دوگانه‌ای دارد. بعد منحل شدن برنامه دولت فدرال کانادا در ژوئن 2014، برنامه سرمایه گذاری کبک تنها روش باقیمانده برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری بود که به اقامت دائم در این کشور می‌انجامید.
اگر به دنبال روشی ساده برای مهاجرت کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم برنامه مهاجرت به روش سرمایه‌ گذاری را در نظر داشته باشید و شرایط خودتان را با شرایط این روش مقایسه کنید و در صورتی که واجد شرایط بودید برای اقامت در این کشور اقدام کنید.
 
کانادا ضمن برنامه مهاجرت به روش سرمایه گذاری، توجه ویژه‌ای بر مهاجرت نیروی متخصص دارد.

شرایط مهاجرت به روش سرمایه گذاری

شرایط اولیه برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری در استان کبک عبارت‌اند از:
•    برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری باید دارایی خالص شخصی و قانونی شما ارزشی معادل 1.6 میلیون دلار کانادا داشته باشد.
•    برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری باید طی پنج سال گذشته دست کم دو سال سابقه مفید مدیریتی یا تجربه تجارت داشته باشید.
•    برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری باید متعهد شوید که مبلغ 800000 دلار کانادا برای دولت کبک در یک موسسه معتبر سرمایه گذاری می‌کنید.
•    برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری از طریق این استان باید قصد سکونت در استان کبک را داشته باشید.
•    برای مهاجرت به روش سرمایه گذاری باید آزمایشات پزشکی خاصی را انجام دهید و سوابق پزشکی‌تان بررسی شود.
ارزش خالص دارایی شما از طریق ارزیابی پرینت حساب بانکی، دفترچه‌های سرمایه گذاری، ارزش املاک شما، صورت‌ حساب‌های مالی و سایر مدارک به‌روزتان مشخص می‌شود. اگر متقاضی مهاجرت به روش سرمایه گذاری هستید، ضروری است که تمامی دارایی‌ها و بدهی‌هایتان را اعلام کنید. البته نیازی نیست ارزش دارایی‌های شما بیشتر از 1.6 میلیون دلار کانادا باشد. اما نباید این نکته را فراموش کنید که متقاضیان مهاجرت به روش سرمایه گذاری باید ثابت کنند دارایی‌هایشان را از طریق قانونی به دست آورده‌اند.
هدف برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری این است که این استان می‌خواهد علاوه بر جذب سرمایه، افرادی را که هوش و ذکاوت تجاری دارند جذب کند، در واقع کانادا به مهاجرت نیروی متخصص اهمیت می‌دهد، به همین دلیل است که سابقه مدیریتی و تجاری مفید را به شرایط مهاجرتش اضافه کرده است. برای مثال کسی که صاحب املاک و مستغلات است و آن‌ها را توسعه می‌دهد، نسبت به کسی که صرفا صاحب ملک و املاک است برای مهاجرت کانادا شرایط بهتری خواهد داشت.
از مزایای مهاجرت به روش سرمایه گذاری این است که تمامی اعضای درجه یک خانواده فرد داوطلب (یعنی همسر و فرزندان وابسته) می‌‌توانند همراه او به این کشور مهاجرت کنند. در مهاجرت به روش سرمایه گذاری فرد داوطب و خانواده او می‌توانند از مزایای اقامت دائم در این کشور استفاده کنند، آن‌ها می‌توانند مانند فردی کانادایی از مراقبت‌های جهانی بهداشت، آموزش عمومی رایگان، راهیابی به دانشگاه در سطح جهانی و... بهره مند شوند.