مهاجرت نیروی متخصص

مهاجرت نیروی متخصص

 برنامه مهاجرت نیروی متخصص

اگر متخصص هستید و تصور می‌کنید شرایط مهاجرت کانادا را ندارید برنامه مهاجرت نیروی متخصص را مرور کنید

اقتصاد رو به رشد کشور کانادا سبب شده است این کشور از مهاجرت نیروی متخصص استقبال کند.

نیروهای متخصصی که به‌ ‌طور دائم در این کشور ساکن می‌شوند برای اقتصاد و استحکام نیروی کار کانادا گران‌بها هستند. طی سال‌های گذشته در زمینه دریافت ویزای اقامت دائم کانادا تغییراتی تدریجی اما باثبات رخ داده است تا افرادی که واجد شرایط هستند بتوانند از این روش‌ها برای اخذ ویزا اقدام کنند. مهاجرت نیروی متخصص می‌تواند برای تمامی اعضای خانواده‌ به اخذ ویزای اقامت دائم منجر شود.
دولت کانادا طبق برنامه‌ای، استخدام نیروی متخصص ملی را به ‌این صورت تعدیل کرده است که افرادی که خواهان مهاجرت به صورت نیروی متخصص هستند یا باید در یکی از ۳۸ شغلی که دولت کانادا معرفی کرده است مهارت داشته باشند یا کارفرمایی به آن‌ها پیشنهاد شغلی داده باشد. مهاجرت نیروی متخصص و دریافت پیشنهاد کاری چندان دشوار نیست، زیرا بسیاری از کارفرمایان کانادایی به دنبال افرادی متخصص هستند تا در اسرع‌ وقت به نیروهای کارشان بپیوندند. اگر بتوانید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری به دست آورید به احتمال زیاد می‌توانید به صورت مهاجرت نیروی متخصص ویزای این کشور را دریافت کنید.
در کل شما به عنوان نیروی متخصص برای اخذ ویزای اقامت دائم این کشور چند گزینه پیش رو دارید:

. برنامه مهاجرت فدرال:

این برنامه برای مهاجرت افرادی است که تجربه شغلی خاصی داشته و همچنین قصد دارند در استان یا منطقه‌ای به جز استان کبک اقامت داشته باشند.

. برنامه مهاجرت کبک:

مهاجرت افرادی که می‌خواهند در استان کبک ساکن شوند از این طریق امکان‌پذیر است. این افراد در صورتی که واجد شرایط باشند می‌‌توانند از این روش اقدام کنند و ویزای این کشور را بگیرند.

. برنامه مهاجرت استانی:

اکثر مناطق و استان‌های کانادا برنامه‌های مخصوص به خودشان را برای افرادی که قصد کار و زندگی در آنجا را دارند تعریف کرده‌اند. مهاجرت نیروی متخصص از این روش سریع‌تر امکان‌پذیر است و به متقاضیان اجازه می‌دهد بتوانند گواهی انتخابی استانی دریافت کنند. در بیشتر موارد متقاضیان با این گواهی انتخابی می‌توانند سریع‌تر از روش‌های دیگر مهاجرت به کانادا نتیجه بگیرند.

گزینه آخر یعنی برنامه مهاجرت استانی، برای مهاجرت نیروی متخصص مناسب‌تر است و از اساس برای این دسته از مهاجران برنامه‌ریزی شده است. در هر برنامه مهاجرت استانی یک یا چند گزینه برای مهاجرت نیروی متخصص در نظر گرفته شده است. در این برنامه‌ها به بعضی از مشاغل بیشتر توجه می‌شود و این استان‌ها به دنبال افرادی هستند که در مشاغل کلیدی این مناطق تخصص داشته باشند. حتی برخی از استان‌ها و مناطق مشاغلی را برای نیروهای نیمه ‌متخصص ارائه می‌دهند.

مهاجرت نیروی متخصص

بنابراین افرادی که قصد دارند از برنامه مهاجرت نیروی متخصص به کشور کانادا استفاده کنند در درجه اول باید به دنبال کسب مهارت، ایجاد رزومه کاری و دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور باشند تا بتوانند به سادگی ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

دیگر مطالبی که میتوانید دنبال کنید:

مهاجرت کانادا

مهاجرت به روش سرمایه گذاری